mięśnie kegla trening

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równolegle nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to naturalnie dzięki nim nie ma problemów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla forum

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równolegle nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, niemniej jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, przeważnie wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najprzyzwoiciej rozpocząć od pozycji leżącej, ale z nieraz wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie ważne jest to, by napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najodpowiedniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć dalej, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach można aktualnie nabyć specjalne kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe efekty. Z takimi kulkami także trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Kobiety, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością usuwa się też problem nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe i nie zajmują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.